Գերմանիայում ձերբակալվել է ավելի քան 10 մարդ՝ ահաբեկչություն նախապատրաստելու կասկածանքով
Գերմանական ոստիկանությունը Հեսսենում և Ռեյնլանդ-Պֆալցում ահաբեկչական հարձակում նախապատրաստելու կասկածանքով  ձերբակալել է 11 մարդու, գրում է  Die Welt-ը:
Ինչպես գրում է թերթը, հետաքննությունը պարզել է, որ հիմնական կասկածյալներն են` 21-ամյա մի երիտասարդ` Օֆենբախից և 31 տարեկան երկու տղամարդ` Վիսբադենից: Նրանք մյուս 9 հոգու հետ նախապատրաստվում էին հարձակում` «իսլամական և ահաբեկչական մոտիվներով»` նպատակ ունենալով հնարավորինս շատ «անհավատների» սպանել:
Ըստ աղբյուրի՝ այս խմբավորմանը հաջողվել է մեքենա վարձել և հավաքել ավելի քան 20 հազար եվրո` զենք գնելու համար:
Կասկածյալների տների հետախուզման արդյունքում հայտնաբերվել են դանակներ, թմրանյութեր և արմատական ուղղվածության գրականություն:

Более 10 человек задержали в Германии по подозрению в подготовке теракта
Немецкая полиция задержала 11 человек по подозрению в подготовке теракта в ходе спецопераций в землях Гессен и Рейнланд-Пфальц в пятницу, 22 марта, пишет Die Welt.
По данным следствия, главные подозреваемые в этом деле — 21-летний мужчина из Оффенбаха и два 31-летних сообщника из Висбадена, которые являются братьями. Вместе с остальными они собирались совершить «нападение на основе исламистских и террористических мотивов», убив при этом как можно больше «неверных».
Как пишет газета, эта ячейка успела арендовать машину и собрать более €20 тыс. на покупку оружия, для чего они установили контакты с подпольными торговцами. В ходе обысков в домах подозреваемых были обнаружены несколько ножей, наркотики и литература радикальной направленности.