ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների կազմակերպած դասադուլը թյուրիմացության հետևանք է եղել. Արամ Սիմոնյան
25/03/2019 15:04
Թյուրիմացություն է տեղի ունեցել. ԵՊՀ Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողներին թվացել է, թե փոխդեկան Էդգար Քալանթարյանը հեռացվել է աշխատանքից, ինչի պատճառով էլ նրանք այսօր դասադուլ են իրականացրել, Aysor.am-ի հետ զրույցում հավաստիացրեց ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանն՝ անդրադառնալով նշված ֆակուլտետի ուսանողների կողմից իրականացված դասադուլին և ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում «#ՔալանթարյանըՄնալուԷ» հեշթեգով ակցիային։
«Որևէ խնդիր չկա, ուսանողները թյուրիմացաբար կարծել են, թե դեկանի տեղակալին աշխատանքից ազատել են։ Բայց այդպիսի բան չկա, Էդգար Քալանթարյանը մեր լավագույն աշխատողներից է, մենք նրան չենք ազատել։ Բողոքի ակցիան թյուրիմացության արդյունք է։ Դեկանը և դեկանի տեղակալն ինչ-որ հարցի շուրջ համաձայնության չեն եկել, փոքր վիճաբանություն է եղել։ Սովորական աշխատանքային պրոցես է։ Որևէ բան չկա, անցել-գնացել է», - ասաց Արամ Սիմոնյանը։

Забастовка студентов факультета международных отношений ЕГУ была результатом недоразумения – Арам Симонян
25/03/2019 16:07
Студентам Ереванского государственного университета (ЕГУ) показалось, что замдекан Эдгар Калантарян уволен с работы, из-за чего они объявили сегодня забастовку, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am ректор ЕГУ Арам Симонян, касаясь забастовки студентов указанного факультета и акции в сети с хештегом «#КалантарянОстанется».
«Какой-либо проблемы нет, студенты по недоразумению думали, что заместителя декана освободили от работы. Однако подобного нет, Эдгар Калантарян – один из лучших наших сотрудников, мы его не освобождали. Акция протеста – результат недоразумения. Декан и заместитель декана не пришли к согласию по какому-то вопросу, произошел незначительный спор. Это обычный рабочий процесс. Ничего серьезного нет, тема уже закрыта», - сказал Арам Симонян.