Չինաստանի քիմիական գործարանում տեղի ունեցած պայթյունի զոհերի թիվը հասել է 78-ի
Չինաստանի Ցզյանսու արևելյան նահանգի քիմիական գործարանում տեղի ունեցած պայթյունի զոհերի թիվը հասել է 78-ի, հայտարարել է Յանչեն քաղաքի քաղաքագլուխ Ցաո Լուբաոն: Ավելի վաղ հաղորդվել է 67 մահացածի մասին:
«Ժամը 12:00-ի դրությամբ Ցզյանսուի նահանգի քիմիական գործարանում պայթյունի հետևանքով զոհվել է 78 մարդ», - ասել է պաշտոնյան:
Նշվում է, որ 13 տուժածներ օրհասական վիճակում են, ևս 66-ը՝ ծանր:
Յանչեն քաղաքային օկրուգի Սյանշույ գավառի «Չենցզյագան» քիմիական արդյունաբերական գոտու տարածքում «Ցզյանսու Տյանցզյայ» քիմիական գործարանում պայթյունը տեղի է ունեցել հինգշաբթի տեղական ժամանակով 14:00-ին:

Число жертв взрыва на химзаводе в Китае достигло 78
Число жертв взрыва на химзаводе в китайской восточной провинции Цзянсу возросло до 78, заявил на пресс-конференции в понедельник мэр города Яньчэн Цао Лубао.
Ранее сообщалось о 67 погибших.
"По состоянию на 12.00 понедельника (7.00 мск), в результате взрыва на химическом заводе в провинции Цзянсу погибли 78 человек", - заявил чиновник.
Сообщается, что 13 пострадавших находятся в критическом состоянии, ещё 66 - в тяжёлом.
Взрыв произошел в четверг на химзаводе "Цзянсу Тяньцзяи" на территории химического промышленного парка "Чэньцзяган" в уезде Сяншуй городского округа Яньчэн около 14:00 по местному времени (09:00 мск).