Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 25-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է  կցորդիչով ավտոմեքենաների համար, իսկ մյուների համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Լանջիկ հատվածը (առկա է բուք), Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների միջհամայնքային և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները:
Թալին-Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց և բուք, իսկ Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում՝ միայն բուք:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 142 ավտոմեքենա, որից 115-ը՝ բեռնատար, 27-ը՝ մարդատար:

МЧС Армении: На территории республики есть труднопроходимые и закрытые дороги
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает, что 25-го марта по состоянию на 09:40 часов на территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Перевал Варденяц закрыт для грузовиков с прицепом, а для остальных видов транспорта – труднопроходим.
Затруднено движение на участке Ланджик автодороги Ереван-Гюмри, межобщинных дорогах регионов Ашоцк, Амасия и автодороге Сотк-Карвачар.
На участке дороги Талин-Ланджик-Мастара наблюдается гололедица и метель, а в регионах Ашоцк и Амасия Ширакской области – только метель.
Водителям рекомендуется ездить только на машинах, оборудованных зимними шинами.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех типов транспортных средств.
Согласно полученным данным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия со стороны России есть столпившиеся автомобили.