Կառավարության արտահերթ նիստի օրակարգում աջակողմյան ղեկով մեքենաների հարցն է
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից Aysor.am-ին տեղեկացրին, որ ի թիվս այլ հարցերի՝ արտահերթ նիստի օրակարգում է նաև աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցներին վերաբերող հարցը, որը կներկայացնի Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը։
«Խնդիրն այն է, որ եթե տեխնիկական փոփոխությունը չանենք, բերված մեքենաները ոչինչ չեն կարող անել», - կառավարության նախորդ նիստին ասել էր Հակոբ Արշակյանը։
«Եկեք այսպես անենք, կոմիտեում քննարկենք, եթե կա անհրաժեշտություն, հրավիրեք արտահերթ նիստ ու հրատապ հարցերը քննարկեք։ Պետք չի բերել վերջին րոպեին ու մտցել օրակարգ հրատապ հարցերը», - արձագանքնել էր վարչապետ Փաշինյանը։

Armenian government has convened an extraordinary sitting today to discuss a number of issues, among which is the issue on right-wheel transportation means to be briefed by Transport, Communication and IT Minister Hakob Arshakyan.
“The issue is that if technical changes will not be done, they cannot do anything with the acquired cars,” Arshakyan said at the previous session.
“Let us do so, let us discuss the issue in the committee, if there is a need of extraordinary session, let’s convene it and discuss the issue urgently. There is no need to bring the issue at the last moment and include it in the agenda,” Pashinyan had responded.