Գերմիանիայի խորհրդարանն առաջիկայում վավերացնելու է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը. Բունդեսթագի պատգամավոր
Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրն առաջիկայում քննարկվելու ու, բնականաբար, հաստատվելու է Գերմանիայի խորհրդարանում, այսօր «Հայաստանը Եվրոպայի ճանապարհին. 10 տարի Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամը Հայաստանում» թեմայով քննարկմանն ասաց Բունդեսթագի պատգամավոր, հայ-գերմանական ֆորումի նախագահ Ալբերտ Վայլերը։
«Ապրիլի 4-ին համաձայնագիրը հերթական անգամ քննարկելու ենք Բունդեսթագում ու, բնականաբար, նաև հաստատելու ենք այն։ Մենք ակնկալում ենք, որ Գերմանիայում ևս այն հաջողությամբ կհաստատվի», - ասաց Ալբերտ Վայլերը։
Նա ընդգծեց, որ այս համաձայնագիրը պարունակում է նախկինում քննարկված, սակայն չստորագրված Ասոցացման համաձայնագրի տարրեր։

Альберт Вайлер: Бундестаг Германии вскоре ратифицирует Соглашение Армения – ЕС
Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения – ЕС вскоре будет обсуждено в парламенте Германии и, естественно, ратифицировано, заявил сегодня депутат Бундестага Германии, председатель армяно-германского форума Альберт Вайлер в ходе обсуждения на тему «Армения на пути в Европу: 10 лет Фонда Конрада Аденауэра в Армении».
«4 апреля мы в очередной раз обсудим соглашение в Бундестаге и, естественно, также утвердим его. Мы ожидаем, что в Германии соглашение будет успешно ратифицировано», - сказал Альберт Вайлер.
Он подчеркнул, что это соглашение содержит в себе элементы обсужденного ранее однако не подписанного Соглашения об ассоциации с ЕС.