Հայաստանից որևէ ձևի պաշտոնական հրավեր չի եղել Ղրիմի փոխվարչապետին
Երևանից որևէ պաշտոնական հրավեր չի եղել Ղրիմի փոխվարչապետ, ՌԴ նախագահին կից լիազոր ներկայացուցիչ Գեորգի Մուրադովին՝ այցելել Հայաստան:
«Մեր կողմից որևէ ձևի պաշտոնական հրավեր չի եղել: Մեր երկիրն ազատ է և յուրաքանչյուր ոք կարող է այցելել Հայաստան՝ գործող վիզային ռեժիմի պահպանմամբ», - Aysor.am-ին ասել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք ՀՀ իշխանությունները պաշտոնական հրավեր են ուղարկել Գեորգի Մուրադովին:
Նշենք, որ վաղը Երևանում կանցկացվի կոնֆերանս՝ նվիրված Ղրիմի ինքնորոշման 5-ամյակին, որին մասնակցելու է նաև Գ.Մուրադովը:

Official Yerevan has not sent official invitation to deputy prime minister of Crimea, Russian president-affiliated authorized representative Georgi Muradov to visit Armenia.
“Armenia has not sent any official invitation. Our country is free and each person may visit Armenia in accordance with acting visa regime rules,” MFA spokesperson Anna Naghdalyan told Aysor.am, asked whether the Armenian authorities have sent official invitation to Georgi Muradov.
Tomorrow conference dedicated to the 5th anniversary of self-determination of Crimea will be held in Yerevan with participation of Muradov.