Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ քաղաքական հարցերով տեղակալ Դեյվիդ Հեյլի հետ
ԱՄՆ այցի ընթացքում մարտի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Դեյվիդ Հեյլի հետ, տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային անվտանգության ապահովմանն ու խաղաղապահությանը , ինչպես նաև տարածաշրջանային իրադրությանը վերաբերվող հարցեր:
Անդրադառնալով միջազգային խաղարար առաքելություններին հայ խաղաղապահների մասնակցությանը, Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է ԱՄՆ Գլոբալ խաղաղապահության ուղված գործողությունների նախաձեռնության (GPOI) ծրագրի շրջանակներում իրականացվող աջակցությունը ու դրա շարունակական բնույթը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը զրուցակցին իրազեկել է Սիրիայում իրականացվող հումանիտար առաքելության որոշ մանրամասների մասին:

Armenia’s DM meets with U.S. Under Secretary for Political Affairs
Armenia’s Defense Minister Davit Tonoyan met on March 29 with the U.S. Under Secretary for Political Affairs, David Hale, spokesperson for Armenian DM Artsrun Hovhannisyan reports.
During the meeting the interlocutors discussed issues on ensuring international security and peace, as well as referred to regional issues.
Referring to the participation of Armenian peacekeepers in international peacekeeping missions, Tonoyan attached significance to the continuous assistance of U.S. GPOI to peacekeeping activities.