«Ես հիվանդ մարդկանց հետ գործ չունեմ». Սերժ Սարգսյանը՝ Ապրիլյան պատերազմի՝ պայմանավորված լինելու մասին հայտարարողներին (Տեսանյութ)
02/04/2019 16:44
ՀՀ երրրոդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում հարգանքի տուրք մատուցեց 2016թ. ապրիլյան զոհերի հիշատակին։
Պանթեոն ժամանելով՝ Սերժ Սարգսյանը դիմեց լրագրողներին՝ ասելով. «Ես խնդրում եմ չխանգարել»։
Երրորդ նախագահը մի շարք հարցեր թողեց անպատասխան ու արձագանքեց դրանից միայն մեկին, երբ լրագրողը խնդրեց մեկնաբանել մեղադրանքները, թե Ապրիլյան պատերազմը պայմանավորված է եղել։

Я не хочу иметь дела с больными людьми – Серж Саргсян отреагировал на заявления о «согласовании» апрельской войны
Республиканская партия Армении во главе с третьим президентом Армении Сержем Саргсяном почтила сегодня в военном пантеоне «Ераблур» память жертв апрельской войны 2016 года.
Сразу после приезда на военный пантеон экс-президент Серж Саргсян обратился к журналистам с просьбой, заявив: «Прошу всех, не мешать».
Третий президент оставил без ответа ряд вопросов и отреагировал только на один вопрос, когда журналист попросил прокомментировать обвинения в том, что апрельская война была заранее согласованной.