Էս շոուն պետք չէր մեզ մոտ՝ ֆորմայով, համազգեստով. Առինջ մոլի տնօրենը՝ ՊԵԿ-ի ստուգումների մասին
ՊԵԿ-ը եկել է՝ մեր թղթաբանությունը ստուգելու համար, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Առինջ Մոլի» տնօրեն Սամվել Հակոբյանը՝ կեսկատակ հավելելով՝ լավ, հավեսով եկել են։
Նրա խոսքով՝ ՊԵԿ աշխատակիցները չեն պարզաբանել՝ ինչ ստուգում իրականացնում։
«Ցույց տվեցին դատավորի սանկցիան, որ իրավունք ունեն ստուգելու մեր ադմինիստարացիան, ես էլ չեմ խոչընդոտել, տրամադրել եմ, ասել եմ՝ սա դուք, սա ադմինիստրացիան, ինչ պետք է՝ ստուգեք», - ասաց նա։
Դիտարկմանը, որ հարկեր են թաքցրել, Սամվել Հակոբյանը հերքեց այդ լուրերը։
«Դա իրականությանը չի համապատասխանում։ Կարող են գնալ, բոլոր խանութներում հետաքրրքվել։ Քառակուսի մետրը 800 դրամ են վճարում մարդիկ՝ ոչ մի կոպեկ ավել։ Իսկ առաջ մարդիկ 9 ք/մ համար վճարել են մոտ 250 հազար դրամ։ Կարող էին գալ, ես կտրամադրեի, ինչ պետք էր։ Էս շոուն պետք չէր մեր մոտ՝ ֆորմայով, համազգեստով», - ասաց Առինջ մոլի տնօրենը՝ հավելելով, որ աշխատակիցները ցանկացել են ճանապարհ փակել, սակայն ինքը հորդորել է նման բան չանել։
Նա նաև նշեց, որ աշխատում են «մեկը բոլորի համար, բոլորը՝ մեկի» սկզբունքով։
«Առինջ մոլը չի փակվելու, նույնիսկ ավելի լավ է աշխատելու։ Սա սերիալ է, նախապես չեն զգուշացրել, նստած էին, եկան, մտան ներս։ Ոչ վախենալու բան ունեմ, ոչ թաքցնելու, մենք ոչ մի պրոբլեմ չունենք։ Չունենք տաղավար, որ գրանցված աշխատող չունի։ Ուղղակի չհասկացա՝ այս կինոն ինչի համար էր, սա առաջին անգամ էր։ Մենք ոչ մի սխալ բան չենք արել, որ կարողանան մեզ տուգանել», - ասաց Սամվել Հակոբյանը՝ չբացառելով, որ ինչ-որ պահի Առինջ մոլի աշխատակիցները կարող են ճանապարհ փակել։

Arinj Mall has nothing to be afraid about, no need of the show with uniforms: director
The State Revenue Committee has launched audit in Arinj Mall, belonging to PAP leader Gagik Tsarukyan.
Speaking to reporters director Samvel Hakobyan said that the SRC officials did not clarify what they want to learn.
“They showed judge’s warrant that they have right to conduct audit and I have told them they are free to check whatever they want,” he said, refuting information about hiding taxes.
“It does not correspond to reality. They are free to come and to learn. People pay 800 AMD for sq.m. not a penny more,” he said, stressing that there was no need of the show with uniform.
He said the employees wanted to close road but he urged them not to do it.
He also added that they are working with “one for all and all for one” principle.
“Arinj Mall will not close, it will even work better. I have nothing to be afraid of. We do not have any problems. I just do not understand what this film was about. It was the first time,” Hakobyan said, adding that the audit started from 10 a.m. today.