Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի ապրիլի 11-ին
ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի վերաբերյալ Վերաքննիչ քրեական դատարանը որոշումը կհապարակի ապրիլի 11-ին։
«Ռոբերտ Քոչարյանը շատ երկար, մանրամասն ելույթ ունեցավ, նկարագրեց մանրամասները», - քիչ առաջ Վերաքննիչ քրեական դատարանում նիստերի դահլիճից դուրս գալով լրագրողներին ասաց ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը։
Քոչարյանի ելույթում, ըստ փաստաբանի, նորություններ չեն եղել. նա կրկնել է տարբեր առիթներով տարբեր դատարաններում հնչեցրած իր խոսքը։ «Այսօր դատարանում չհնչեց մի բան, որը չի հնչել նախորդ դատավարությունների ժամանակ», - նշեց Ալումյանը։
Հիշեցնենք՝ Քոչարյանի պաշտպանական թիմը բողոքարկել էր ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամանակով երկարացնելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։

Решение суда о мере пресечения в отношении Роберта Кочаряна будет оглашено 11 апреля
Апелляционный уголовный суд огласит решение по вопросу меры пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна завтра, 11 апреля.
«Роберт Кочарян выступил очень детально, долго, описал все подробности», - заявил немногим ранее журналистам адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян после завершения судебного заседания.
По словам адвоката, в выступлении Роберта Кочаряна новостей не было: он повторил свои слова, которые озвучивались по различным поводам в разных судах. «Сегодня в суде не прозвучало ничего такого, о чем не было сказано во время предшествующих судебных разбирательств», - отметил Айк Алумян.
Напомним, команда защиты Кочаряна представила апелляционную жалобу на решение суда первой инстанции о продлении на два месяца срока ареста второго президента Армении Роберта Кочаряна.