Մաքսատան ղեկավարն աշխատանքից ազատման դիմում է գրել, ես բավարարելու եմ. Դավիթ Անանյան
Մենք՝ ո՛չ ես, ո՛չ պարոն վարչապետն իրավունք չունենք մարդուն աշխատանքից ազատենք կամ չազատենք, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանն՝ անդրադառնալով Նորագավիթի մաքսատան միջադեպին։
Անանյանն ասաց, որ վարչապետի ասածը մաքսատան աշխատակցին՝ դիմում գրել ու ազատվել աշխատանքից, ինքը որպես հանձնարարական չի դիտարկում։
«Դա կոչ հորդոր է։ Ես բավարարել եմ աշխատակցի դիմումը, որն իր ընտրությունն է։ Մաքսատան ղեկավար Հայկ Միրզոյանը դիմումը գրել է, ես բավարարելու եմ։ Ինքը ցանկություն է հայտնել, որ ազատման դիմում է ներկայացնելու, ես հարգում եմ իր որոշումը։ Օրինակ ես ազատման դիմում չեմ ներկայացնելու», - ասաց Դավիթ Անանյանը։

Руководитель таможни представил заявление об освобождении, я подпишу – Давид Ананян
«Ни у меня, ни у премьер-министра нет права увольнять или не увольнять с работы человека», - заявил сегодня после заседания правительства журналистам председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян, касаясь инцидента на таможенном пункте Норагавита.
Давид Ананян отметил, что он не рассматривает сказанное премьер-министром сотруднику – написать заявление и уволится с работы – как поручение.
«Это призыв. Я подписал заявление сотрудника, это его выбор. Руководитель таможни Айк Мирзоян тоже написал заявление, я удовлетворю. Он изъявил желание представить заявление об освобождении, я уважаю его решение. Я, например, не намерен подавать заявление об освобождении», - сказал Давид Ананян.