Disney-ի ղեկավարը 2021 թվականին կհեռանա պաշտոնից
Walt Disney Company-ի ղեկավար Ռոբերտ Այգերը հայտարարել է, որ պաշտոնը լքելու է  2021 թվականին, հայտնել է CNBC-ն:
«Իմ պարտավորագրի ժամկետը կլրանա 2021 թվականի վերջին… Եվ ես ցանկանում եմ ասել, որ այս անգամ ամեն ինչ լուրջ է, բայց ես առաջ էլ էի այդպես ասում: Ես ղեկավար եմ հանդիսանում 2005 թվականի հոկտեմբերից… և 2021 թվականին կգա ժամանակը, երբ ես վերջապես կթողնեմ պաշտոնը», - Այգերի խոսքը մեջբերում Է հեռուստաալիքը:
Նշվում է, որ Այգերն արդեն երկու անգամ երկարացրել Է ընկերության հետ պարտավորագիրը՝ նախ 2018 թվականին, հետո մինչև 2021 թվականը:
Այգերն արդեն ընկերությունում պատմել է իր որոշման մասին, և այժմ այնտեղ քննարկում են, թե ով կարող է դառնալ հնարավոր փոխարինողը, որպեսզի անցումը սահուն լինի:
The Walt Disney Company-ն հիմնադրվել է 1923 թվականի հոկտեմբերին՝ Ուոլթեր և Ռո Դիսնեյ եղբայրների կողմից. ներկայում այն Հոլիվուդի խոշորագույն ստուդիաներից մեկն է: Կենտրոնակայանը գտնվում է Կալիֆոռնիայի նահանգի Բերբանք քաղաքում:

Глава Disney покинет компанию в 2021 году
— Я полагаю, что срок моего контракта истечёт в конце 2021 года... И я хотел сказать, что в этот раз всё серьёзно, но я говорил так и раньше. Я являюсь руководителем с октября 2005 года... и в 2021 году наступит время, когда я наконец покину пост, — цитирует телеканал Айгера.
Сообщается, что Айгер два раза продлевал контракт с компанией: сначала в 2018 году, потом до 2021 года.
По словам Айгера, он уже рассказал в компании о своём решении и сейчас там обсуждают, кто может стать возможным преемником, чтобы переход был плавным.
The Walt Disney Company была основана в октябре 1923 года братьями Уолтером и Роем Дисней, в настоящее время является одной из крупнейших студий Голливуда. Владеет рядом тематических парков, а также сетями телерадиовещания. Штаб-квартира расположена в Бербанке, Калифорния.