«Իրատես». Ռուսաստանյան իշխանությունները չեն հանձնի Միհրան Պողոսյանին
«Իրատես» թերթը գրում է. «Օրերս հետախուզում կհայտարարվի՝ ԴԱՀԿ-ի նախկին պետ, գեներալ-լեյտենանտ Միհրան Պողոսյանին բերման ենթարկելու համար: Վերջինս Մոսկվայում է:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ռուսաստանյան իշխանությունները չեն հանձնի նրան, ինչպես եղավ մարտի 1-ի գործով քննչականի նախկին պետ Վահագն Հարությունյանի դեպքում: Բանն այն է, որ ռուսական իշխանությունները (նրանց իսկ գնահատականներով` Քոչարյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդումից հետո) հայաստանյան ընտրովի արդարադատության նկատմամբ վստահություն չունեն:
Դա էր պատճառը, որ նախօրեին ԴԱՀԿ-ի նախկին պետը իր գրասենյակի միջոցով հայտարարեց. «Վենդետա չի լինելու» կարգախոսի ներքո իշխանությունն առաջնորդվում է ոչ թե օրենքի տառով, այլ մանր քինախնդրությամբ ու հիշաչարությամբ… Սանասարյան Դավիթն ասել է. «Պողոսյանի մասով որևէ բան չկա, բայց դե հոկտեմբերի 2-ին Ազգային ժողովում շեֆի հետ լավ չի խոսել»»:

«Иратес»: Российские власти РФ не выдадут Армении Миграна Погосяна
Газета «Иратес» пишет: «На днях будет объявлен розыск для того, чтобы подвергнуть приводу бывшего начальника СПИСА Армении, генерал-лейтенанта Миграна Погосяна. Последний находится в Москве.
Согласно нашим источникам, российские власти не выдадут его, как это произошло в случае с Ваагном Арутюняном – бывшим главой следствия по делу 1 марта. Дело в том, что у российских властей (после, по их же оценкам, политического преследования второго президента Армении Роберта Кочаряна) нет доверия к армянскому избирательному правосудию.
В этом заключалась причина того, почему накануне бывший глава СПИСА через свой офис заявил: "Под лозунгом "вендетты не будет" власть руководствуется не буквой закона, а мелочной мстительностью и злопамятством… глава Государственной контрольной службы Давид Санасарян сказал: По части Погосяна ничего нет, но 2 октября в НС плохо говорил с шефом».