Այսօր տեղի կունենա Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Սիլվա Համաբարձումյանի գործով նախնական դատական նիստը
Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, նախագահությամբ Էդիկ Ավետիսյանի, այսօր՝ ժամը 12:00֊ին, տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Սիլվա Համաբարձումյանի գործով նախնական դատական նիստը:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Արամ Օրբելյանը հայցադիմում է ներկայացրել դատարան զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով:
Հայցադիմումը դատարան է մուտք եղել 2018 թվականի նոյեմբերի 13-ին, այն ներկայացնելու հիմք է հանդիսացել Սիլվա Համբարձումյանի կողմից 02.11.2018 թվականին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցված հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես 2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին և՛ ...»:

Сегодня состоится предварительное судебное заседание по делу Роберта Кочаряна против Сильвы Амбарцумян
16/04/2019 11:20
В суде общей юрисдикции первой инстанции Еревана под председательством судьи Эдика Аветисяна сегодня в 12:00 состоится предварительное судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна против Сильвы Амбарцумян.
Напомним, что представитель Роберта Кочаряна Арам Орбелян подал иск с требованием опровергнуть фактические данные, являющиеся клеветой, и взыскать компенсацию в размере 2 млн. драмов.
Иск был подан в суд 13 ноября 2018 года, основанием для его подачи послужило следующее высказывание Сильвы Амбарцумян на пресс-конференции 02.11.2018 года в пресс-клубе «Айацк»: «В 2008 году я совершила крупную сделку с арабами и за то, чтобы не мешать мне, я заплатила и президенту Армении Роберту Кочаряну и...».