Հնդկաստանում ավազամրրիկներն ու հեղեղումները խլել են ավելի քան 30 մարդու կյանք
Հնդկաստանում ավելի քան 30 մարդ է մահացել հորդառատ անձրևների և ավազամրրիկների պատճառով, հայտնել է India Today թերթը:
Ըստ պարբերականի՝ զոհեր են եղել Հուջարաթի, Ռաջասթհանի, Մադհյա-Փրադեշի և Հիմաչալ-Փրադեշի նահանգներում:
«Մենք երկրի տարբեր մասերում ոչ սեզոնային անձրևների և փոթորիկների հետևանքով բոլոր տուժածների կողքին ենք», - ասված է Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդա Մոդիի հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել է Twitter-ի նրա էջում:
Ավելի ուշ վարչապետի գրասենյակի Twitter-ում տեղեկատվություն Է հայտնվել այն մասին, որ բոլոր տուժածներին տրամադրվելու Է 50 հազար հնդկական ռուփիի (720 ԱՄՆ-ի դոլար) չափով ֆինանսական օգնություն։

В Индии более 30 человек погибли из-за песчаных бурь и ливней
По меньшей мере 31 человек погиб в Индии из-за сильных дождей и песчаных бурь, сообщает газета India Today.
По данным издания, жертвы были зафиксированы в штатах Гуджарат, Раджастхан, Мадхья-Прадеш и Химачал-Прадеш.
"Мы солидарны со всеми пострадавшими в результате несезонных дождей и бурь в разных частях страны", - говорится в сообщении премьер-министра Индии Нарендры Моди, опубликованном на его странице в Twitter.
Позднее в Twitter офиса премьер-министра появилась информация о том, что всем пострадавшим будет предоставлена финансовая помощь в размере 50 тысяч индийских рупий (720 долларов США).