Չկա այդպիսի տեղեկություն, որ Նարեկ Սարգսյանը Չեխիայի իշխանություններից քաղաքական ապաստան է խնդրել. Գլխավոր դատախազ (Տեսանյութ)
17/04/2019 12:08
Ալեքսանդր Սարգսյանի որդու՝ Նարեկ Սարգսյանի գործով էքստրադիցիոն պրոցեսի մեջ ենք, որևէ նոր բան չունեմ ասելու, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը։
«Որևէ նոր բան չունեմ ձեզ ասելու: Էքստրադիցիոն բնական գործընթացի մեջ ենք, չունենք որևէ այլ նորություն, որի մասին հանրությանը տեղեկացնելու անհրաժեշտություն կա»,- ասաց Արթուր Դավթյանը:
Լրագրողի հարցին՝ ճի՞շտ են լուրերը, որ Նարեկ  Սարգսյանը Չեխիայի իշխանություններից քաղաքական ապաստան է հայցել, գլխավոր դատախազը պատասխանեց.
«Գտնվում ենք բնական միջազգային իրավական փաստաթղթերով սահմանված ընթացակարգերով էքստրադիցիոն պրոցեսի մեջ։ Չկա այդպիսի տեղեկություն»։

Extradition process of Narek Sargsyan to Armenia continues, no political asylum provided by Czech authorities: Attorney General
17/04/2019 12:31
The extradition process of Narek Sargsyan, son of Alexander Sargsyan, continues, Attorney General Artur Davtyan told the reporters today, adding that there is no new information for him to share.
“There is nothing new to tell you. We are in natural extradition process, no new developments are registered to share with public,” Davtyan said.
Asked whether information that Narek Sargsyan received political asylum from Czech authorities is true, the Attorney General said the information does not correspond to reality and Sargsyan will be extradited to Armenia.