Չին տղամարդը երկամյա դստերը գրավ է թողել՝ ճաշի համար
Չինաստանի Գուանդուն նահանգի Ֆոշան քաղաքում տղամարդը ճաշի համար 2-ամյա աղջկան գրավ է թողել, հայտնում է Daily Mail-ը:
Ըստ աղբյուրի՝ տղամարդու գումարը չի բավականացրել լապշայի ամանի համար 6 յուան վճարելու համար:
Այդ ժամանակ նա սննդի կետի սեփականատիրոջն ասել է, որ աղջկան գրավ է թողնում, որի հետևից վաղը կգա և հեռացել է:
Աղջիկը փորձել է գնալ հոր հետ, սակայն տղամարդը նրան հետ է ուղարկել: Դրանից հետո երեխան սկսել է լացել: Սննդի կետի սեփականատերը հայտնել է, որ աշխատակիցները աղջկան նստեցրել են խոհանոցում և կաթ տվել: Դրանից հետո նրանք ոստիկանություն են կանչել:
Մի քանի ժամ անց հայրը վերադարձել է, սակայն չի գտել երեխային և սկսել է գոռալ հաստատության սեփականատիրոջ վրա նրա համար, որ նա ոստիկանություն է կանչել:
«Տղամարդը պնդել է, որ նա չի պատրաստվել թողնել աղջկան, այլ ցանկացել է կանխիկ գումար հայթայթել: Սակայն դա երկար ժամանակ է տևել, քանի որ էլեկտրական մոպեդի մարտկոցը նստել է և նա պետք է լիցքավորեր այն», -  հայտարարել են ոստիկանությունից:

В Китае отец оставил двухлетнюю дочь в залог за миску с лапшой
В Фошане (провинция Гуандун, Китай) мужчина оставил в залог за обед двухлетнюю дочь. Об этом сообщает Daily Mail.
Как отмечает издание, у мужчины не хватило денег, чтобы заплатить шесть юаней (57 рублей. — Прим. ред.) за миску лапши. Тогда он сказал хозяину закусочной, что оставляет в залог дочь, за которой придет завтра, и ушел.
Девочка попыталась пойти с отцом, но он вернул ее обратно в заведение. Ребенок начал плакать. Как сообщил хозяин закусочной, работники посадили малышку на кухне и дали ей молока. После этого они вызвали полицию.
Спустя несколько часов отец вернулся, но не нашел ребенка и начал кричать на владельца заведения, ругая за то, что тот вызвал полицию.
"Мужчина настаивал, что он не собирался бросать девочку, а всего-навсего хотел достать наличные. Однако это заняло у него много времени, поскольку у его электрического мопеда сел аккумулятор, и ему нужно было его зарядить", — заявили в полиции.