Forbes-ը կազմել է Ռուսաստանի 200 ամենահարուստ գործարարների ցանկը
Forbes պարբերականը կազմել և ներկայացրել է Ռուսաստանի Դաշնության 200 ամենահարուստ գործարարների վարկանշային ցուցակը, որի առաջին հորիզոնականում «ՆովատԷկի» ղեկավար և «Սիբուրի» բաժնետեր Լեոնիդ Միխելսոնն է: Նրա կարողությունը գնահատվում է 24 մլրդ դոլար, հայտնում է ТАСС-ը:
Երկրորդ տեղում է Նովոլիպեցկի մետալուրգիական կոմբինատի տնօրենների խորհրդի նախագահ Վլադիմիր Լիսինը՝ 21,3 մլրդ դոլար կարողությամբ, իսկ երրորդում՝ «Լուկօյլի» նախագահ Վագիտ Ալեքպերովը (20,7 մլրդ դոլար):
Չորրորդ և հինգերորդ հորիզոնականները զբաղեցնում են «Սևերստալի» հիմնական սեփականատեր Ալեքսեյ Մորդաշովը և «ՆովատԷկի» տնօրենների խորհրդի անդամ Գենադի Տիմչենկոն՝ համապատասխանաբար 20,5 մլրդ դոլար և 20,1 մլրդ դոլար կարողություններով:
Forbes-ը նշում է, որ 200 ամենահարուստ ռուսաստանցիների միագումար կարողությունը կազմել է 496 մլրդ դոլար։

Forbes составил рейтинг 200 богатейших бизнесменов России
Издание Forbes составило рейтинг 200 богатейших бизнесменов России, на первом месте которого расположился глава "Новатэка" и акционер "Сибура" Леонид Михельсон с состоянием в $24 млрд.
На втором месте находится председатель совета директоров НЛМК Владимир Лисин с состоянием в $21,3 млрд, а на третьем - президент "Лукойла" Вагит Алекперов ($20,7 млрд).
На четвертом и пятом местах находятся основной владелец "Северстали" Алексей Мордашов и член совета директоров "Новатэка" Геннадий Тимченко с состояниями $20,5 млрд и $20,1 млрд соответственно.