Telegram-ը գործարկելու է վճարային համակարգ
TON վճարային համակարգը, որը ներդրվելու է Telegram մեսենջերում՝ ստեղծվելու է Wirecard AG մշակման հիման վրա:
Գերմանական ընկերության փոխնախագահ Գեորգ ֆոն Վալդենֆելսը հայտարարել է, որ համատեղ գործուներությանն իրենց դրդել է մեսենջերի մեծ փորձն ու դրա գլոբալ աճը:
Ton Labs-ի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Ֆիլատովը հայտարարել է, որ Ton Labs-ն ուրախ է համագործակցել ֆինանսական տեխնոլոգիաների ոլորտում ամենաարագ զարգացող և նորարարական ընկերություններից մեկի հետ:
«Միասին մենք շուկա կբերենք նոր սերնդի պրոդուկտ», - ասել է Ֆիլատովը:
Ընկերությունում գործարքի մանրամասները չեն հաղորդել, տեխնոլոգիաների մասին տեղեկատվությունը կհայտնվի  ծրագրի զարգացմանը զուգահեռ:

Telegram запустит платежную систему вместе с немецкой Wirecard
Платежная система TON, которая будет интегрирована в мессенджер Telegram, будет создана на основе разработок Wirecard AG.
Вице-президент немецкой компании Георг фон Вальденфельс рассказал, что к совместной деятельности их подтолкнул большой опыт и глобальный рост мессенджера.
Представитель Ton Labs Александр Филатов отметил сказал, что Ton Labs рад сотрудничать с одной из самых быстроразвивающихся и инновационных компаний в сфере финансовых технологий. «Вместе мы выведем на рынок продукт нового поколения», сказал Филатов.