Քաղաքացու օրը նշելու համար, այո՛, գումար պետք է տրամադրել. Լիլիթ Մակունց (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցի կարծիքով, Հայաստանում քաղաքացու օրը նշելու համար գումարներ պետք է տրամադրել, բայց տոնը չպետք է կենտրոնացված լինի Երևանում։
«Հիշենք՝ սեպտեմբերի 21-ին անցկացվող միջոցառումներին նույնպես գումար հատկացվեց։ Այսինքն՝ տոնակատարությունների համար պարբերաբար գումարներ հատկացվում են, և այո՛, ես կարծում եմ, որ քաղաքացու օրը նշելու համար պետք է հատկացվի գումար», - այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Լիլիթ Մակունցը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք արժե՞ր, որ կառավարությունը 124 մլն դրամ գումար հատկացնի տոնը նշելու համար։
Իշխանական խմբակցության ղեկավարը նկատեց, որ տոնը պետք է ապակենտրոնացնել և չնշել այն միայն Երևանում։
Հարցին, թե հնարավոր չէ՞ր այդ գումարն ուղղել ավելի կենսական հարց լուծելուն, ի պատասխան Մակունցը լրագրողից օրինակ խնդրեց։
Լրագրողն ի պատասխան, ասաց՝ օրինակ՝ աղբահանության հարցը, ինչին Մակունցը արձագանքեց. «Այդ հարցով արդեն զբաղվում են, դրանք միմյանց հետ կապ չունեցող գործընթացներ են»։

My Step faction head hails allocation of money for celebrating Day of Citizen
Head of My Step faction Lilit Makunts said it is right to allocate money for marking Day of Citizen, but the event must not be centralized in Yerevan only.
“Let’s remember that money were allocated for events marking September 21. I mean sums are allocated for celebrating holidays and yes, I think the same must be done for celebrating Day of Citizen too,” Makunts told the reporters, asked whether it was right to allocate 124 million AMD for celebrating the holiday.
She stressed it is necessary to conduct events in different towns of the republic.
Asked whether  it was not possible to address the sum for solving more vital issues, Makunts asked for an example from the asking reporter.
In response, the reporter voiced the issue of garbage removal. Makunts said the issue is being dealt with and added that they have no relations to one another.