Հրազենային վիրավորում ստացած պայմանագրային զինծառայողը մահացել է
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունից ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում ստացվել է հաղորդում, որ 2019թ. ապրիլի 18-ին՝ ժամը 08:20-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Ն.Ս-ն զորամասի զինանոցում, ինքն իրեն պատճառել է հրազենային մարմնական վնասվածք:
Վերջինս տեղափոխվել է Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ, տեղեկացնում են Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով կազմված քննչական խումբը, ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնի պետ Մ.Ավագյանի գլխավորությամբ մեկնել է դեպքի վայր, որը գտնվում է Երևան քաղաքում տեղակայված զորամասերից մեկում:
Կատարվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ:
Անհրաժեշտ բժշկական միջամտություն ցուցաբերելու ժամանակ, ժամը 11:35-ի սահմաններում գրանցվել է Ն.Ս-ի կենսաբանական մահը:

В Армении военнослужащий-контрактник совершил самоубийство
В Следственный комитет Армении из Военной полиции Минобороны поступило сообщение о том, что 18 апреля 2019 года, около 08:20, военнослужащий-контрактник N-ской воинской части МО Н.С. в оружейном складе воинской части нанес себе огнестрельное ранение. Как сообщает пресс-служба СК Армении, он был доставлен в Институт хирургии им. Микаеляна.
Возбуждено уголовное дело по признакам статьи 110 УК Армении (доведение до самоубийства). Проводятся неотложные следственные и процессуальные действия.
В ходе оказания необходимой медицинской помощи, около 11:35, была констатирована биологическая смерть Н. С.