Միհրան Պողոսյանի առանձնատնից ու նախկին գրասենյակից կատարվել են առգրավումներ
ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի առանձնատանն ու նախկին գրասենյակում Հատուկ քննչական ծառայության կողմից իրականացվել է խուզարկություն, կատարվել են առգրավումներ, Aysor.am-ին տեղեկացրեց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«ՀՔԾ վարույթում քննվող քրեական գործի նախաքննության շրջանակներում այսօր իրականացվել է խուզարկություն», - տեղեկացրեց նա։
Մեր հարցին, թե ի՞նչ է մասնավորապես առգրավել ՀՔԾ-ն նախկին պատգամավորի առանձնատնից ու գրասենյակից, ՀՔԾ խոսնակը չպատասխանեց՝ պատճառաբանելով նախաքննական գաղտնիության սկզբունքը։
Միհրան Պողոսյանի գրասենյակն այսօր հաղորդագրություն էր տարածել՝ հայտարարելով, թե «ԱԱԾ զինված աշխատակիցները ներխուժել են ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի առանձնատուն»։
Ապրիլի 15-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը որոշեց բավարերել ՀՔԾ քննիչի միջնորդությունը՝ ՀՀ դատական ակտերի նախկին գլխավոր հարկադիր կատարող, ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Միհրան Պոսոսյանին կալանավորելու մասին։
Հիշեցնենք՝ Միհրան Պողոսյանը 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով ներգրավվել էր որպես մեղադրյալ այն բանի համար, որ օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը, վատնման եղանակով առանձնապես խոշոր չափերով գույք է հափշտակել և չարաշահել իր պաշտոնեական լիազորությունները, ինչն առաջացրել է ծանր հետևանքներ:

Confiscations made from ex-MP Mihran Poghosyan’s mansion and former office
Special Investigation Service officials have conducted search in the mansion and former office of ex-lawmaker Mihran Poghosyan, confiscations have been made, SIS spokesperson Marina Ohanjanyan told Aysor.am.
She said that the search has been conducted in the sidelines of the preliminary investigation of the criminal case studied at the SIS.
Asked what confiscations have been made, Ohanjanyan said the information is not for public in the interests of preliminary investigation.
Earlier today, Poghosyan’s office released a statement reporting about the search in the mansion and former office of the ex-MP.
On April 15 Yerevan court of general jurisdiction satisfied the petition of the SIS investigator to arrest the ex-lawmaker who is accused of big number of embezzlements that caused grave harm to the state.