Լիբերիայի նախագահն ստիպված է տանն աշխատել նրա աշխատավայր թափանցած օձերի պատճառով
Լիբերիայի նախագահ Ջորջ Վեան չի կարողացել իր աշխատատեղն զբաղեցնել շենքում գտնվող օձերի պատճառով, հայտնել է Associated Press գործակալությունը:
Աշխատակիցները երկու սև օձ են նկատել Լիբերիայի արտաքին գործերի նախարարության շենքի առաջին հարկում, որտեղ գտնվում է նաև Վեայի աշխատանքային կաբինետը: Շենքում մշակում է անցկացվում «բոլոր սողացողների» դեմ, նշել է նախագահի մամուլի քարտուղարի տեղակալ Սմիթ Թոբին:
Տեղական ԶԼՄ-ների տվյալով՝ շենքի մշակում արդեն կատարվել էր ապրիլի սկզբին: Լիբերիայի նախագահի դիվանատանը խոստացել են պարզել, թե ինչպես են օձերը կարողացել հայտնվել շենքում:
Սպասվում է, որ Վեան, որն անցյալում հայտնի ֆուտբոլիստ էր, իր կաբինետում վերստին կկարողանա աշխատել ապրիլի 22-ից:

Президент Либерии вынужден работать дома из-за змей, пробравшихся на его рабочее место
Президент Либерии Джордж Веа не смог попасть на свое рабочее место из-за находившихся в здании змей, сообщает в пятницу агентство Associated Press.
Сотрудники заметили двух черных змей на первом этаже здания министерства иностранных дел Либерии, где в том числе находится рабочий кабинет Веа. В здании проводится обработка от "всего ползающего", отметил заместитель пресс-секретаря президента Смит Тоби.
По данным местных СМИ, обработка здания уже проводилась в начале апреля. В канцелярии президента Либерии пообещали выяснить, каким образом змеи смогли попасть в здание.
Ожидается, что вновь работать в своем кабинете Веа, в прошлом известный футболист, сможет с понедельника.