Ռուսաստանն ու Հայաստանը կավելացնեն համատեղ զորավարժությունների ինտենսիվությունը
Զորավարժությունների ինտենսիվությունը, որում ներգրավված են Ռուսաստանի և Հայաստանի զինված ուժերի անձնակազմը, կավելացվի, հայտնում է Հարավային ռազմական օկրուգի շտաբը:
Համապատասխան պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ՌԴ զինված ուժերի հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի և Հայաստանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետի հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպման ընթացքում Հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Դվորնիկովը և Հայաստանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը քննարկել են ռազմական պատրաստվածության համատեղ միջոցառումների ընթացքում փոխգործակցության ծրագրերը:
Հայկական պատվիրակության ներկայացուցիչները վերահաստատել են համատեղ մարտական և օպերատիվ վերապատրաստման ոլորտում կապերի ամրապնդման շարունակականության պատրաստակամությունը:

Россия и Армения увеличат интенсивность совместных военных учений
Интенсивность учений, в которых задействуется личный состав ВС России и Армении, будет увеличена, сообщает штаб Южного военного округа (ЮВО).
Соответствующие договоренности достигнуты в ходе встречи командующего войсками ЮВО и начальника Генерального штаба ВС Армении.
В ходе встречи командующий войсками ЮВО генерал-полковник Александр Дворников и начальник Генштаба Вооружённых сил Армении генерал-лейтенант Артак Давтян обсудили планы взаимодействия в ходе совместных мероприятий боевой подготовки.
Представители делегации Армении подтвердили готовность к дальнейшему укреплению связей в области совместной боевой и оперативной подготовки.