«Բարգավաճ Հայաստանը» պաշտպանում է Մարտի 1-ի մասին «Իմ քայլի» նախագիծը
2008-ի մարտի 1-ի իրադարձությունների ժամանակ զոհվածների հարազատներին, տուժածներին փոխհատուցում տալու մասին «Իմ քայլի» նախագծին «Բարգավաճ Հայաստանը» կողմ է քվեարկելու, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը։
Լրագրողները հիշեցրին՝ ժամանակին «Բարգավաճ Հայաստանի» պատգամավորները լուռ էին հետևում այդ իրադարձություններին և ավելին, կողմ էր քվեարկել արտակարգ դրություն սահմանելու մասին նախագծին։
«Եթե չեմ սխալվում, հանձնաժողով է ստեղծվել, մեր անդամը եղել է Նաիրա Զոհրաբյանը: Շատ-շատ հարցադրումներ կատարվել են օբյեկտիվ, հետաքննչական: Ես չեմ կիսում, որ այսպես նստել են դիտորդական: Որ հետևեք, կտեսնեք, որ օբյեկտիվ հարցեր բարձրացվել են»:
Լրագրողի դիտարկմանը, թե «Բարգավաճ Հայաստանին» մեղադրում են, որ մի ամբողջ խմբակցություն մի գործարարի շահերն է պաշտպանում, Մելքումյանը արձագանքեց. «Պետք է հիասթափեցնեմ ձեզ: ԲՀԿ-ն, ինչպես միշտ, հարցադրումներ է կատարել աշխատատեղերի պահպանման և նոր աշխատատեղերի ստեղծման առումով»:

Prosperous Armenia faction to back bill on providing compensation to families of March 1 victims
Prosperous Armenia party will back the initiative of My Step faction on providing compensation to the families of victims of March 1, 2008 events in Yerevan, faction lawmaker Mikael Melkumyan told the reporters today.
To the comment that during the developments Prosperous Armenia was silently following them and even voted for establishing emergency situation, the MP said, “If I am not mistaken a commission was set up, our member was Naira Zohrabyan. Many objective inquiries were made. I do not share the opinion that PAP was silently following.”
As to whether the whole faction is accused of protecting interests of only one businessman of the faction, Melkumyan said, “”I must disappoint you, the PAP as usual stands for preservation and creation of new jobs.”