Թրամփը մտադիր է հունիսին պետական այց կատարել Մեծ Բրիտանիա,
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է հունիսին պետական այց կատարել Մեծ Բրիտանիա, հայտնել է Sky News հեռուստաալիքը:
Ըստ աղբյուրի՝ այցի ընթացքում Թրամփը կայցելի Բուքինգհեմյան պալատ: Ինչպես Twitter-ում գրել է BBC-ի թղթակից Ջոն Սոփելը, իր տեղեկատվության համաձայն, ԱՄՆ նախագահի նախապատրաստվող այցի մասին պաշտոնապես կարող է հայտարարվել առաջիկա 48 ժամվա ընթացքում:
Ապրիլի սկզբին The Sunday Times թերթը գրել էր, որ Եղիսաբեթ Երկրորդ թագուհին պատրաստվում է Թրամփին հրավիրել առաջիկայում պաշտոնական այց կատարելու Միացյալ Թագավորություն: Հրատարակության տեղեկատվության համաձայն, բրիտանական կառավարության ներկայացուցիչները Սպիտակ տան գործընկերների հետ գաղտնի բանակցություններ էին վարում անցյալ տարվա վերջից՝ քննարկելով պատրաստվող այցի ժամկետները: Թրամփն անցյալ տարվա հուլիսին Մեծ Բրիտանիա էր ժամանել եռօրյա աշխատանքային այցով: Նա բանակցություններ էր վարել վարչապետ Թերեզա Մեյի հետ և ունկնդրություն ստացել Եղիսաբեթ Երկրորդի մոտ:

Трамп в июне совершит государственный визит в Великобританию
Президент США Дональд Трамп намерен совершить в июне государственный визит в Великобританию. Об этом в понедельник сообщил телеканал Sky News.
По его данным, в ходе визита Трамп посетит Букингемский дворец. Как сообщил в Twitter корреспондент Би-би-си Джон Сопел, согласно его информации, официально о готовящемся визите президента США может быть объявлено в течение ближайших 48 часов.
В начале апреля газета The Sunday Times писала, что королева Елизавета II собирается пригласить Трампа вскоре совершить официальный визит в Соединенное Королевство. По информации издания, представители британского правительства вели тайные переговоры с коллегами в Белом доме с конца прошлого года, обсуждая сроки готовящегося визита.