Եթե Արցախը չվերադառնա բանակցային սեղանի շուրջ, ապա հակամարտության լուծման հավանականությունը գրեթե զրոյանում է. Ռուբեն Ռուբինյան
23/04/2019 16:32
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը Ղարաբաղյան հիմնահարցի լուծում չի տեսնում այն դեպքում, երբ Ադրբեջանն ընդդիմանում է Արցախի՝ բանակցությունների սեղանի շուրջ վերադառնալու հարցին։
«Եթե և՛ մենք, և՛ Արցախը, և՛ միջազգային հանրությունն իրապես ուզում է լուծել այս հակամարտությունը, ապա անհրաժեշտ է, որպեսզի Արցախը վերադառնա բանակցային սեղանի շուրջ։ Եթե Արցախը չվերադառնա բանակցային սեղանի շուրջ, ապա լուծման հավանականությունը գրեթե զրոյանում է»,- այսօր խորհրդարանում Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլի» պատգամավորը։

Karabakh conflict settlement possibility reduces to almost zero if Artsakh not involved in negotiation process: My Step MP
23/04/2019 17:00
Karabakh conflict cannot be settled if Artsakh does not return to the table of negotiations, chairman of the Foreign Affairs Standing Committee Ruben Rubinyan told in the NA today.
“If we, Artsakh and international community really want conflict to be solved, it is necessary for Artsakh to return to the table of negotiations. If Artsakh does not return, the possibility of conflict settlement almost reduces to zero,” My Step MP told Aysor.am.