Խորհրդարանում Հարկային օրենսգրի շուրջ լսումներ կանցկացվեն, բոլոր շահագրգիռ կողմերը հրավիրվում են մասնակցության
25/04/2019 14:46
Ապրիլի 30-ին ԱԺ լիագումար նիստերի դահլիճում խորհրդարանական լսումներ կկազմակեպվեն «Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և կից օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման վերաբերյալ, այս մասին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը։
«Ձևաչափն ու օրակարգը կքննարկենք։ Այս պահին նպատակ կա հստակ ֆիքսել այդ օրը, իրազեկել, որպեսզի շահագրգիռ կողմերը, տնտեսագետները նույնպես հնարավորություն ունենան դիմելու և, եթե ելույթ ունենալու ցանկություն ունեն, ժամանակ ունենան նախապատրաստվելու համար»,- ասաց Թունյանը։

В парламенте пройдут слушания по изменениям в Налоговый кодекс, приглашены все заинтересованные стороны
25/04/2019 16:40
В зале заседаний Национального Собрания 30 апреля будут организованы парламентские слушания по вопросу внесения изменений и дополнений в Налоговый кодекс Армении и пакетом сопутствующих законопроектов, сообщил сегодня председатель постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам Бабкен Тунян.
«Формат и повестка будут обсуждены. В данный момент наша цель в том, чтобы четко зафиксировать дату и проинформировать об этом все заинтересованные стороны. Экономисты также могут обратиться для участия, если есть желание выступить и время для подготовки», - сказал Бабкен Тунян.
Постоянная комиссия по экономическим вопросам проголосовала за организацию парламентских слушаний 30 апреля.