Շրի Լանկայում 200 պայթուցիչների պահեստ է հայտնաբերվել
Շրի Լանկայի ոստիկանության աշխատակիցները ստուգումների ընթացքում պայթուցիկ սարքերի համար նախատեսված մոտ 200 դետոնատորներով պահեստ են հայտնաբերել երկրի կենտրոնական մասի Նուվարա Էլիա քաղաքում, հայտնել է հանրապետության իրավապահ մարմինների պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռուվան Գունասեկարան:
Ըստ ոստիկանի՝ որի խոսքը մեջբերել է Daily Mirror թերթը, բացի դրանից, մայրաքաղաքի շրջանում իրավապահները երեք մարդու են բերման ենթարկել 21 նռնակ պահելու համար: Նրանց մոտ նաև հայտնաբերվել են վեց միավոր սառը զենք և փոքր հզորության ինքնաշեն պայթուցիկ սարք:
Իր հերթին, ինչպես տեղեկացնում է Ada Derana տեղական ինտերնետ-հրատարակությունը, երկրի տարբեր շրջաններում հակաահաբեկչական գործողությունները մինչ այժմ շարունակվում են:

На Шри-Ланке нашли склад с 200 детонаторами
Сотрудники полиции Шри-Ланки в ходе рейда обнаружили склад с примерно 200 детонаторами для взрывных устройств в городе Нувара-Элия в центральной части страны, сообщил в четверг официальный представитель правоохранительных органов республики Руван Гунасекара.
По словам полицейского, слова которого приводит газета Daily Mirror, наряду с этим в столичном регионе правоохранители задержали троих человек за хранение 21 гранаты. При них также были обнаружены шесть единиц холодного оружия и самодельное взрывное устройство малой мощности. В свою очередь, как информирует местное интернет-издание Ada Derana, антитеррористическая операция в различных районах страны продолжается до сих пор.