Կարիբյան ծովում նավաբեկության ժամանակ 22 մարդ է անհետացել
22  մարդ է անհետ կորել նավի խորտակման հետևանքով, որը վենեսուելական Սուկրե նահանգի Գուիրիա քաղաքից անօրինական ուղևորվել էր Տրինիդադ և Տոբագո:
Ավելի վաղ վենեսուելական Nacional թերթը հայտարարել էր 33 մարդու կորստի մասին։ «Էլ Ջոնաթան» նավը Պարիա ծոցում Պատոս կղզու մոտ ուժեղ քամուց շրջվել էր։ Ոստիկանության տվյալներով, Գուիրիայից դուրս գալիս նավի տախտակամածին 24 մարդ էր եղել։ Առայժմ տեղեկություն կա միայն երկու մարդու փրկվելու մասին, որոնք չեն տուժել։
Փրկարարները փնտրում են մնացած ուղեւորներին: Հավանաբար նավի վրա ավելի շատ բեռ է եղել, քան այն կարող էր տանել։

Полиция сообщила о пропаже 22 человек при кораблекрушении в Карибском море
Двадцать два человека пропали без вести в результате кораблекрушения судна, нелегально отправившегося из венесуэльского города Гуирия в штате Сукре в Тринидад и Тобаго, сообщил центр полицейской координации Сукре.
Ранее венесуэльское издание Nacional заявило о пропаже 33 человек. Лодка перевернулась из-за сильного ветра у острова Патос в заливе Париа. По данным полиции, судно "Эль Джонатан" вышло из Гуирии с 24 людьми, пока имеется информация о спасении 2 человек, которые не пострадали.
Спасатели ищут остальных пассажиров. Издание отмечает, что судно также, вероятно, имело на борту больший вес, чем могло выдержать.