Դիջեյ լինելը ամո՞թ է. Վարչապետն՝ իր աշխատակազմի ղեկավարի մասին (Տեսանյութ)
Այսօր լրագրողները ճեպազրույցի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հիշեցրել են օրերս ԵՊՀ-ում ուսանողությանն ուղղված հորդորը, որ 22 տարեկանում պետք է 3 լեզու իմանալ և ունենալ առնվազն 3 տարվա աշխատանքային ստաժ ու հետաքրքրվել՝ իր թիմակից պատգամավորները, կառավարության անդամներն ունե՞ն այդքան հմտություններ, փորձառություն։ Լրագրողները փորձեցին ավելի մասնավորեցնել հարցը՝ «Օրինակ՝ Էդուարդ Աղաջանյանից գո՞հ եք, Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանից գո՞հ եք»։
Լրագրողների հարցին վարչապետը պատասխանեց հարցով ու զարմացած. «Իսկ ինչո՞ւ չպետք է գոհ լինեմ»։ Լրագրողն ի պատասխան նկատեց, որ օրինակ՝ Էդուարդ Աղաջանյանը կառավարման համակարգում աշխատանքային ստաժ չուներ և «դիջեյ» էր աշխատում։
Վարչապետն էլ իր հերթին արձագանքեց. «Իսկ դիջեյ լինելն ամո՞թ է, Մոնակոյի համալսարանն է ավարտել Էդուարդ Աղաջանյանը, Գարիկ Սարգսյանը ժողովրդավարական ճանապարհով ընտրված գյուղապետ է եղել, հանրապետությունում տասնյակ տարիներով էդպիսի բան տեղի չի ունեցել։ Ի՞նչն է պրոբլեմը»։
Փաշինյանն ասաց, որ ինքը պատրաստ է փաստերով, առարկայական ուսումնասիրել, քննարկել, եթե կլինեն խնդիրներ, փորձել լուծել դրանք։
«Եկեք քննարկենք,։ Որ ասում եք՝ գոհ եք, թե դժգոհ, ի՞նչ են արել էդ մարդիկ։ Եթե բան են արել, կտանքենք, կդատենք», - ասաց վարչապետը։

Разве быть ди-джеем стыдно – Никол Пашинян о руководителе аппарата премьер-министра
Представители СМИ сегодня на брифинге напомнив премьер-министру Армении Николу Пашиняну об адресованном студентам Ереванского государственного университета призыве, что в 22 года они должны знать 3 языка и иметь как минимум опыт работы трех лет, поинтересовались, обладают ли такими навыками и опытом депутаты и члены правительства из его команды.
Журналисты конкретизировали вопрос, спросив: «Например, довольны ли вы Эдуардом Агаджаняном, губернатором Араратской области Гариком Саркисяном?»
Премьер-министр ответил на вопрос журналистов вопросом: «А почему я должен быть недоволен?»
На замечание журналиста о том, что Эдуард Агаджанян, к примеру, не имел стажа работы в системе управления и работал «ди-джеем», Никол Пашинян ответил: «Разве быть ди-джеем стыдно? Эдуард Агаджанян окончил университет Монако, Гарик Саркисян был избранный демократическим путем главой общины, на протяжении десятков лет подобного не было в республике. В чем проблема?»
Никол Пашинян заявил, что готов изучить и обсудить все по фактам и предметно, в случае проблем попытаться их решить. «Давайте обсудим. Когда вы говорите – довольны или недовольны, что эти люди сделали? Если что-то сделали, мы поведем, осудим», - сказал премьер-министр.