Մեր պետության կարևորագույն խնդիրներից է՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որ յուրաքանչյուրն ունենա աշխատելու հնարավորություն. Բակո Սահակյան
01/05/2019 10:48
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
«Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-ի` Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Հայ ժողովուրդը միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ, մեծարել ու գնահատել է աշխատավորին ու նրա աշխատանքը՝ այն խորին համոզմամբ, որ հենց աշխատանքն է դաստիարակում ու գեղեցկացնում մարդուն, հենց աշխատանքն է բարօրության հիմնական աղբյուրը:
Մեր պետության կարեւորագույն խնդիրներից է՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որպեսզի յուրաքանչյուրն ունենա աշխատելու, սեփական աշխատանքով իր կարիքները հոգալու, իր երեխաների համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելու հնարավորություն:
Նոր աշխատատեղերի ստեղծումը, բնակչության զբաղվածության մակարդակի բարձրացումը, աշխատավորների իրավունքների պաշտպանությունն այսուհետ եւս կլինեն մեր իշխանությունների առաջնահերթությունների շարքում, որոնց լուծման ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ մայիսյան այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք», - ասված է ուղերձում։

State’s major challenge is to provide environment enabling each and every one to work: Bako Sahakyan
01/05/2019 11:30
On 1 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address on the International Labor Day.
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I extend my most heartfelt congratulations on May Day, the International Workers' Day.
The Armenian people have always stood out with their diligence, celebrated and acknowledged the workers and their work with strong confidence that the latter is the mother lode of welfare.
One of the major challenges facing our state is to provide an environment enabling each and every one to work, meet their own needs, and secure a well-to-do life for their children.
Creating new employment opportunities, raising the population employment rate, defending the rights of workers will further on remain among the priorities for our authorities, and diverse programs are carried out to address them.
Once again I congratulate all of you on this beautiful May holiday and wish peace, good health and all the best."