Դեռևս ներդրումներն այն մակարդակի չեն, որ կցանկանայինք լինեին. Տիգրան Խաչատրյան
Դեռևս ներդրումներն այն մակարդակի չեն, որ կցանկանայինք լինեին, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
Նախարարի խոսքով՝ անում են իրենցից կախված ամեն ինչ, որ ներդրումներն ավելանան։
«Այն հանգամանքը, որ մենք յուրաքանչյուր ներդրողի ու ներդրումային ծրագրի նախաձեռնության հեղինակի հետ ամենօրյա ռեժիմով քննարկում ենք այն հարցերը, թե ինչ պետք է լուծվի, որ իրենք իրենց որոշումները կայացնեն, այդ աշխատանքի մի մասն է», - ասաց նա։
Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, թե երբ խոսում են ներդրումների մասին, պետք է չմոռանալ, որ որքան դա կախված է օտարերկրյա ներդրումների համար բարենպաստ միջավայր ձևավորելու հարցից, նույնքան էլ կախված է իրենց վարքագծից։
«Այսինքն՝ մենք, որպես հասարակության անդամներ, որքանով ենք պատրաստ մեր խնայողությունները ստեղծել ու դրանք ուղղել համապատասխան նեդրումների», - ասաց նախարարը։

Volume of investments not of desirable level yet: minister
Volume of investments have not reached the desirable level yet, Armenia’s economic development and investments minister Tigran Khachatryan told the reporters today.
The minister said that they are doing everything for the growth of the investment volume.
“The circumstance that we are conducting discussions with each investor and initiator of investment projects the issues that need to be solved for them to make the decision speaks about the efforts we take,” he said.
Tigran Khachatryan noted that when they speak about investments they should not forget that it depends both on formation of favorable environment for foreign investments and on their behavior.
“It depends on how ready we, as members of society, are to create savings and address them to corresponding investments,” the minister said.