Նիկոլ Փաշինյանը մնացել է հայկական «Game of Thrones»-ի առաջին սեզոնի տակ. Արմեն Աշոտյան
Վարչապետի գործունեության մեկ տարվա ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ ՀՀԿ հասցեին Փաշինյանի հնչեցրած ձևակերպումները ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը զավեշտալի և անբարեկիրթ է համարում:
«Այն, ինչ այսօր Նիկոլ Փաշինյանը խոսում էր մեր մասին, վկայում է՝ Նիկոլ Փաշինյանն այդպես էլ վարչապետ չդարձավ: Այս մեկ տարվա իր գործունեության ախտորոշումն իր ասուլիսով նա տվեց, և հավատացեք՝ ոչ-ոք Հայաստանում այդքան արագ չի նվազեցնում վարչապետի վարկանիշը, որքան ինքը՝ Նիկոլ Փաշինյանը: Ես ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել իրեն այս ազգանվեր, ազնիվ գործունեության համար և խնդրել խոսել շատ, խոսել այն ամենի մասին ինչ ինքն իրոք մտածում է, չփնտրել խոսքեր, այլ բացահայտել հայ հասարակությանն իր բուն էությունը», - ՀՀԿ «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի նոր հոսքի դասընթացների մեկնարկից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Աշոտյանը:
Նա ընդգծեց, որ ասուլիսում հնչած մի շարք դիտարկումների կարելի է անդրադառնալ, մինչդեռ առաջնահերթ համարեց խոսել հատկապես Փաշինյանի այն հայտարարությունների մասին, որոնք հնչել են Սերժ Սարգսյանի և նախկին իշխանությունների հասցեին:
«Պետական այրին չսազական էր այսօր՝ մայիսի 8-ին, եռատոնի մեկնարկին, խոսել այդ բառապաշարով, դեմքի այդ ծամածռություններով, հեգնանքով ու անարգանքով այն մարդկանց մասին, որոնք մասնակցել են մայիսյան հերոսամարտերին ու որոնց շնորհից Արցախի Հանրապետությունը կայացավ, Հայաստանը վերահաստատեց իր պետականությունը: Անբարո է խոսել այդ բառապաշարով այն մարդու մաիսն, ով համակարգել է, օրինակ՝ Շուշիի ազատագրման օպերացիան: Դաստիարակության և անբարեկրթության խնդիր է խոսել այդ կերպով այն կուսակցության մասին, որը խրամատներում կանգնած էր Արցախյան ազատամարտի առաջին իսկ օրերին», - ասաց Աշոտյանը:
Փաշինյանի պահվածքն, Աշոտյանի խոսքով, իրեն հանրահայտ սերիալներից մեկն է հիշեցնում, որի շարունակությունը վարչապետը չի շտապում նկարահանել:
«Կարծում եմ՝ Նիկոլ Փաշինյանը մնացել է հայկական «Game of Thrones»-ի առաջին սեզոնի տակ, չի հասկանում, որ մեկ տարի անց պետք է նկարահանվի 2-րդ, 3 -րդ, 4-րդ սեզոնում: Չի հասկանում, որ վարչապետի ասուլիսը պետք է լիներ հետևյալ ձևաչափով՝ խոսք-կատարված գործ», - ավելացրեց Արմեն Աշոտյանը:

Никол Пашинян остался в первом сезоне армянского «Game of Thrones» – Армен Ашотян
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян считает озвученные сегодня на пресс-конференции Николом Пашиняном высказывания в адрес РПА нелепыми и невоспитанными.
«То, что говорил сегодня Никол Пашинян в наш адрес, свидетельствует о том, что Никол Пашинян так и не стал премьер-министром. Он этой пресс-конференцией поставил диагноз своей деятельности за один год, и поверьте, никто в Армении не снижает так быстро рейтинг премьер-министра, как сам Никол Пашинян. Я хочу поблагодарить его за эту честную, в интересах народа деятельность и попросить побольше говорить, и говорить обо всем том, что он думает на самом деле, не искать слова, а разоблачать перед армянским обществом свою истинную сущность», - заявил сегодня Армен Ашотян в беседе с журналистами после начала нового курса в политической школе Республиканской партии Армении имени Андраника Маргаряна.
Он подчеркнул, что можно затронуть ряд высказанных на пресс-конференции замечаний, однако считает первоочередным обратиться к тем заявлениям Пашиняна, которые были озвучены в адрес Сержа Саргсяна и представителей прежней власти.
«Сегодня, 8 мая, в преддверие тройного праздника недостойно государственного деятеля использовать такой лексикон, так гримасничать, говорить с такой иронией и неуважением о тех людях благодаря которым состоялась Республика Арцах, государственность Армении. Аморально говорить с таким "лексиконом" о человеке, который координировал, например, операцию по освобождению города Шуши. Это вопрос воспитанности и невоспитанности говорить в такой манере о партии, которая с первых дней Арцахской освободительной войны стояла в окопах», - заявил Армен Ашотян.
Поведение Никола Пашиняна напомнило Армену Ашотяну один из известных сериалов, продолжение которого премьер-министр не спешит снимать.
«Думаю, что Никол Пашинян остался под первым сезоном армянского «Game of Thrones», не понимает, что через год должен сняться во 2-ом, 3-ем, 4-ом сезоне. Не понимает, что пресс-конференция премьер-министра должна была быть в следующем формате: слово – сделанное дело», - добавил Армен Ашотян.