Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝  Մայիսի 9-ի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից։
«Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս մեր ընդհանուր տոնի` Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 74-ամյակի առթիվ:
Այս տոնը մեծ հաղթանակի մարմնավորումն է, ինչպես նաև նախկին Խորհրդային միության ժողովուրդների հավաքական պայքարի ու հերոսության խորհրդանիշը:
Ֆաշիզմի նկատմամբ հաղթանակ տարած մեր հայրերի և պապերի սխրանքները հավերժ կմնան մեր ժողովուրդների հերոսական պատմության մեջ՝ որպես արիության և կայունության օրինակ ներկա ու ապագա սերունդների համար։
Համոզված եմ, որ պատերազմի փորձությունն անցած մեր բարեկամությունը և արժեքների ընդհանրությունն ամուր հիմք են հանդիսանում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության և համագործակցության համար:
Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, այս պայծառ տոնական օրը մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր մտերիմներին և բոլոր ռուսաստանցիներին քաջառողջություն, բարեկեցություն և բարգավաճում»,- ասված է ուղերձում։

Пашинян поздравил Путина по случаю Дня Победы и Мира
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян по случаю Дня Победы и Мира поздравительное послание президенту России Владимиру Путину.
«Примите мои искренние поздравления с нашим общим праздником -74-ой годовщиной Победы в Великой Отечественной войне.
Этот праздник является воплощением великой победы, а также символом коллективной борьбы и героизма народов бывшего Советского Союза.
Дело победы над фашизмом наших отцов и дедов навсегда останется в истории нашего героического народа, как пример стабильности и мужества для нынешних и будущих поколений.
Убежден, что наша дружба и общность ценностей, которые прошли военную проверку, являются прочной основой для стратегического партнерства и сотрудничества между Россией и Арменией.
Уважаемый Владимир Владимирович, желаю вам, вашим близким и всем россиянам крепкого здоровья, благополучия и процветания», - говорится в поздравительном послании Пашиняна.