Թուրքիայից ավտոբուսներով բեռի անվան տակ իրականում գալիս են ձեռնարկատիրական նշանակության ապրանքներ. Անանյան
10/05/2019 16:27
Թուրքիայից ավտոբուսներով ֆիզիկական անձին ուղեկցող բեռի անվան տակ իրականում գալիս են ակնհայտորեն ձեռնարկատիրական նշանակության ապրանքներ, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը՝ նշելով, որ իրենք փորձել են Բագրատաշենի մաքսակետում կանխել այդ երևույթը։
Նա միաժամանակ տեղեկացրեց, որ խնդիրը լուծվել է քաղաքացիների հետ բարիդրացիական և փոխգործակցության մթնոլորտում։
«Բազմիցս հնարավորություն ունեցել ենք ասելու, որ Թուրքիայից ավտոբուսներով ֆիզիկական անձին ուղեկցող բեռի անվան տակ, իրականում գալիս են ձեռնարկատիրական նշանակության ապրանքներ։ Խնդիրն այն է եղել, որ մենք անգամ փորձել ենք կանխել դա»,- նշեց ՊԵԿ նախագահը։

Из Турции на автобусах под видом личного багажа ввозятся товары для коммерческих целей – Давид Ананян
10/05/2019 17:52
В приезжающих из Турции автобусах, под видом перемещаемых физическими лицами в сопровождаемом багаже товаров для личного пользования, в республику ввозятся товары для коммерческих целей, заявил сегодня журналистам после заседания правительства председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Давид Ананян, отметив, что они пытались пресечь подобное явление на таможне Баграташена.
Он также сообщил, что проблема была решена в атмосфере взаимопонимания и сотрудничества с гражданами.
«Мы неоднократно заявляли о том, на автобусах из Турции под видом перемещаемого физическими лицами багажа на самом деле ввозятся товары для коммерческих целей. Проблема в том, что мы даже пытались предотвратить это», - отметил Давид Ананян.
«В результате проверок выяснилось, что эти товары частично были предназначены для коммерческой деятельности, а частично – нет», - заявил Давид Ананян.