Մեկնարկեց Մանվել Գրիգորյանի ու նրա կնոջ գործով դատական նիստը. Գրիգորյանը ներկա է դատին
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում մեկնարկեց ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր գեներալ Մանվել Գրիգորյանի և նրա կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի գործով դատական նիստը:
Դատին ներկա է նաև Մանվել Գրիգորյանը: Վերջինիս պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը դիմեց դատավորին՝ խնդրելով լրատվամիջոցներին դուրս գալ նիստերի դահլիճից՝ պնդելով, որ Գրիգորյանի առողջական վիճակը դեռևս բավարար լավ չէ ու, գուցե, կարիք լինի նիստի ընթացքում նրան ժամանակ առ ժամանակ բուժօգնություն ցույց տալ:
Դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը հայտարարեց, որ դատարանը մերժում է լրատվամիջոցների միջնորդությունը՝ նիստը տեսա-լուսանկարահանելու վերաբերյալ: Դատավորը երկու րոպե ընդմիջոմ հայտարարեց, որպեսզի տեսանկարահանող սարքերը հանվեն նիստերի դահլիճից:
Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, իսկ Նազիկ Ամիրյանի նկատմամբ՝ չհեռանալու մասին ստորագրությունը։

Началось судебное заседание по уголовному делу в отношении Манвела Григоряна и его супруги
В суде общей юрисдикции Еревана проходит судебное заседание по уголовному делу в отношении  бывшего депутата парламента Армении, бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна и его супруги Назик Амирян.
Манвел Григорян также присутствует на судебном заседании. Его адвокат Арсен Мкртчян обратился к судье, попросив удалить из зала суда представителей СМИ, поскольку Манвел Григорян чувствует себя недостаточно хорошо и, возможно, в ходе заседания придется время от времени оказать ему медицинскую помощь.
Судья Мнацакан Мнацаканян заявил, что суд отклоняет применение в зале суда  технических средств для проведения фотосъемки и видеозаписи. Судья объявил двухминутный перерыв, чтобы технические средства были удалены из зала.
В качестве меры в его отношении избрано заключение под стражу, а в отношении  Назик Амирян – подписка о невыезде.