Երևանում մեկնարկում է Մարտի 1-ի գործով նախնական դատական նիստը. Քոչարյանի աջակիցները դատարանի մոտ են
Այս պահին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան և Նոր Նորք նստավայրի դիմաց հավաքվում են «Ռոբերտ Քոչարյանին աջակցող դաշինքի» ներկայացուցիչները, փոխանցում է Aysor.am-ի թղթակիցը։
Այստեղ մեկնարկում է Մարտի 1-ի գործով նախնական դատական նիստը:
ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները, հիշեցնենք, օրերս ստեղծել էին միավորում՝ ի աջակցություն Մարտի 1-ի գործով գլխավորի մեղադրյալի։
Դաշինքի անդամները, որոնք այս պահին հավաքված են դատարանի դիմաց, կրում են դաշինքի կրծքանշանը։
Նշենք, որ այսօր՝ ժամը 14։00-ին, կայանալու է Մարտի 1-ի գործով դատական նախնական նիստը, որտեղ որոշվելու է մեղադրյալների խափանման միջոցի հարցը։ Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ Քոչարյանը ներկա է լինելու դատական նիստին։
Այս գործով մեղադրյալ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաները դատական նիստի մասին ծանուցում չեն ստացել և, հնարավոր է, ներկա չգտնվեն նիստին։

March 1 case preliminary court hearing to launch today: Kocharyan’s supporters gather in front of court building
13/05/2019 12:49
Representatives of “Alliance supporting Robert Kocharyan” are gathering in front of Yerevan Avan and Nor Nork general jurisdiction court where soon the preliminary court hearing of March 1 case will launch, Aysor.am correspondent reports.
The supporters of Armenia’s second president have recently created a union in support of the key defendant of March 1 case.
The court hearing that will launch today at 2 p.m. will determine the issue of preventive measure of the defendants.