Տնտեսական հեղափոխության ուշացումը չեզոքացնում և գրեթե իմաստազրկում է քաղաքական հեղափոխությունը. Գևորգ Պետրոսյան
14/05/2019 12:21
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է, որ տնտեսական հեղափոխության ուշացումը իմաստազրկում է հեղափոխությունը.
«Տնտեսական հեղափոխության ուշացումը չեզոքացնում և գրեթե իմաստազրկում է քաղաքական հեղափոխությունը, ասել է, թե՝ իշխանափոխությունը:
Պետք է սառնասիրտ ու օբյեկտիվ լինել...
Ժողովրդի համար ինչ՞ նշանակություն ունի, թե վերևներում ով կամ ովքեր են ըմբոշխնում իշխանական կյանքի հաճույքը՝ այսինչը կամ այնինչը, եթե այդ նույն ժողովրդի 70 տոկոսը մարտնչում է սովի ճիրաններում:
Վերջապես, էս երկրում կա՞ մեկը, որ հստակ կասի, թե ինչքան պետք է սպասի հավատավոր ժողովուրդը...», - գրում է Պետրոսյանը:

Задержка экономической революции нейтрализует и почти обессмысливает политическую революцию – Геворк Петросян
14/05/2019 13:26
Депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян написал на своей странице в Facebook, что задержка экономической революции лишает смысла революцию.
«Задержка экономической революции нейтрализует и почти обессмысливает политическую революцию, так сказать, смену власти.
Нужно быть хладнокровным и объективным…
Какое для народа имеет значение, кто во власти получает удовольствие от жизни – тот или другой, если 70 процентов народа вынуждено бороться с голодом.
В конце концов, в этой стране есть кто-то, кто четко скажет, сколько должен еще ждать доверчивый народ?» - написал Геворк Петросян.