Դեմ եմ բռնությանը, բայց նաև պրովակացիային եմ դեմ. Լևոն Քոչարյան
Իրավական հարցեր են, ժամանակն ամեն ինչ ցույց կտա, այսօր դատարանի դիմաց Ազատության լրագրողի հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանն՝ անդրադառնալով նախօրեին դատարանի դիմաց տեղի ունեցած միջադեպին, ինչի հետևանքով ոստիկանության բաժին բերման ենթարկվածներ կային։
«Չեմ տեսել, թե ինչ միջադեպ է եղել, հետո ինչ-որ բաներ կարդացի», - ասաց Լևոն Քոչարյանը։
Նա նշեց, թե ցավում է տեղի ունեցածի համար։
Հիշեցնենք՝ դատարանի մոտ երեկ քաղաքացիներից մեկը խլել էր ակցիա իրականացնող Վարդգես Գասպարիի ձեռքի պաստառը։ Վերջինիս դեմքին նաև ջրի շշով հարվածել էին։
«Միանշանակ դեմ եմ բռնությանը, դեմ եմ ցանկացած բռնությանը։ Իհարկե, այդ ամենն իմ սրտով չէ, բայց ես նաև դեմ եմ պրովակացիային», - ասաց Լևոն Քոչարյանը։

Я против насилия, но также против провокаций – Левон Кочарян
«Это правовые вопросы, время все покажет», - заявил сегодня корреспонденту Радио «Азатутюн» сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян, касаясь произошедшего накануне инцидента, вследствие которого были подвернутые приводу в отделение полиции.
«Я не видел, что за инцидент произошел, прочитал об этом позже», - сказал Левон Кочарян.
Он отметил, что сожалеет о произошедшем.
Напомним, вчера у здания суда один из граждан выхватил плакат из рук проводящего акцию протеста Вардгеса Гаспари.
«Я однозначно против насилия, против любого насилия. Конечно, все это мне не нравится, но я также против провокаций», - сказал Левон Кочарян.