Ես պատրաստ եմ հանդիպել Սարգիս Քլոյանի հետ. Լևոն Քոչարյան
Այսօր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին արձագանքեց մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի հոր՝ Սարգիս Քլոյանի հայտարարությանը և ասաց, որ պատրաստ է հանդիպել նրա հետ։
«Ես կարող եմ հանդիպել պարոն Քլոյանի հետ։ Նախ՝ կցավակցեմ, ցավ կհայտնեմ կատարվածի համար», - ասաց Քոչարյանը։
Նրա խոսքով՝ տասը տարի շարունակ մարտիմեկյան իրադարձությունները կապել են իր ընտանիքի հետ։
Հարցին, թե ովքե՞ր են նրա ընտանիքի հետ կապողները, Քոչարյանն արձագանքեց. ««Հայկական ժամանակ» թերթի նախկին գլխավոր խմբագիրը՝ առաջին հերթին»։
Նշենք, որ «Հայկական ժամանակի» նախկին խմբագիրը գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էր։
Լևոն Քոչարյանը նաև ասաց, որ ինքը Փաշինյանի հասցեին մեղադրանք չի ներկայացնում, այլ փոխանցում է իրականությունը։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ Սարգիս Քլոյանը ցանկություն էր հայտնել հանդիպել Լևոն Քոչարյանի հետ, որպեսզի նրան ասեր. «Աստված պահի քո ձագին, ո՞նց էր համը իմ ձագի...»:

Я готов встретиться с Саркисом Клояном – Левон Кочарян
Сегодня в суде общей юрисдикции города Еревана сын второго президента Армении Роберта Кочаряна Левон Кочарян, касаясь заявления отца одной из жертв 1 марта Гора Клояна – Саркиса Клояна, сказал, что готов встретиться с ним.
«Я могу встретиться с господином Клояном. Прежде всего, я выражу ему свои соболезнования, боль в связи с утратой», - сказал Левон Кочарян.
По его словам, на протяжении десяти лет мартовские события связывали с его семьей.
На вопрос, кто связывал эти события с его семьей, Левон Кочарян ответил: « В первую очередь бывший главный редактор газеты "Айкакан жаманак"».
Отметим, что бывшим редактором газеты «Айкакан жаманак» является действующий премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Левон Кочарян также отметил, что не выдвигает обвинений в адрес Никола Пашиняна, а просто представляет реальность.