Արցախի ՊՆ-ում քննարկվել են հակառակորդի քարոզչության տեղեկատվական հակազդման թեմաներ
Մայիսի 14-ին ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանն ընդունել է ՀՀ տեղեկատվական ոլորտի մի շարք պատասխանատուների` ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ղեկավար Հովհաննես Մովսիսյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ լրատվական ծառայությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական տեղեկատվության և հակառակորդի քարոզչության տեղեկատվական հակազդման, պետական ու բանակային համապատասխան կառույցների համագործակցության հետագա խորացման և հարակից այլ թեմաներ:
Բանակի հրամանատարը մասնավորապես նշել է, որ ԱՀ զինված ուժերը, թույլատրելի սահմաններում լինելով բաց ցանկացած բնույթի կառուցողական համագործակցության համար, ակնկալում են նաև պետական շահագրգիռ կառույցների դերակատարումը` հանրային լայն շրջանակների մոտ բանակային զարգացումների նկատմամբ առավել օբյեկտիվ և հավասարակշռված մոտեցումներ ձևավորելու հարցում:

Artsakh Defense Minister, commander of Artsakh Defense Army Karen Abrahamyan received a delegation of officials of the Armenia’s communication sector led by the head of the Armenia’s PM’s staff’s Public relations and Information Center state non-trade organization Hovhannes Movsisyan, Artsakh DM press service reports.
During the meeting the interlocutors discussed issues on combating the information propaganda of the adversary, cooperation of corresponding Armenian and Artsakh institutions.
The defense army commander noted that the Artsakh Armed Forces, being open within the permissible limits for any constructive cooperation expect the support of wide public circles in forming objective and balanced approaches toward developments in the army.