Գասպարիի հետ կատարվածի փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ խուլիգանության հոդվածով
Մայիսի 13-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի «Ավան-Նոր Նորք» նստավայրի տարածքում Վարդգես Գասպարիի հետ տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ վերջինիս ներկայացրած հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով Ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով՝ «խուլիգանություն, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից»։
Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը տեղեկացնում է, որ Երևան քաղաքի Ավան և Նոր-Նորք վարչական շրջանների դատախազությունից քրեական գործն ուղարկվել է ՀՀ ՔԿ ԵՔ Ավան և Նոր-Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժին՝ նախաքննություն կատարելու հանձնարարությամբ:

Возбуждено уголовное дело по факту инцидента с Варгесом Гаспари
В отделении полиции Нор-Норка возбуждено уголовное дело на основании представленного Вардгесом Гаспари сообщения о произошедшем с ним инциденте 13 мая, около 14:20, в суде общей юрисдикции города Еревана (резиденция административных районов Аван и Нор-Норк). Уголовное дело возбуждено по признакам п.1 части 3 статьи 258 Уголовного кодекса Армении
Как сообщает советник генерального прокурора Армении Гор Абраамян, прокуратура направила уголовное дело по факту хулиганства в следственный отдел административных районов Аван и Нор Норк СК Армении для проведения предварительного следствия.