Հայաստանում գործազրկության հետ կապված խնդիրները բավականին լուրջ են. Տիգրան Ավինյան
Կառավարության այսօրվա նիստին փոխվարչապետ Տիգրն Ավինյանն անդրադարձավ երեկ մեկնարկած «Աշխատիր Հայաստան» ծրագրին:
«Հայաստանում գործազկության հետ կապված խնդիրները բավականին լուրջ են, և 2018 թվականին ներդրված նոր մեթոդաբանությամբ՝ միջգերատեսչական հանձնաժողովը մշակել է մի ծրագիր, որը հենված է երեք հենասյան վրա:
Առաջինը՝ մարդկային կապիտալի զարգացումն է, երկրորդը՝ զբաղվածության խթանումը և երրորդը՝ ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների և այս երեք ուղղություններով կոնկրետ թիրախներ և ժամանակցույց է սահմանվելու», - ասաց նա:

В Армении есть довольно серьезные проблемы с безработицей – Тигран Авинян
Сегодня на заседании правительства Армении вице-премьер Тигран Авинян обратился к стартовавшей накануне программе «Работай Армения».
«В Армении есть довольно серьезные проблемы с безработицей и межведомственная комиссия, по внедренной с 2018 году новой методике, разработала программу, которая базируется на трех компонентах.
Первый – развитие людского капитала, второй – стимулирование занятости и третий – будет установлен график и конкретные мишени институциональных реформ и по этим трем направлениям», - сказал Тигран Авинян.