Արմեն Սարգսյանն ու Քրիստին Լագարդին մտքեր են փոխանակել համագործակցությունն ընդյալնելու շուրջ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Նուր-Սուլթանում անցկացվող տնտեսական 12-րդ ամենամյա ֆորումի շրջանակում այսօր հանդիպել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) տնօրեն-կառավարիչ Քրիստին Լագարդի հետ, տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը բարձր է գնահատել միջազգային ֆինանսական այս կառույցի հետ մեր երկրի փոխգործակցությունը։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցությունն ընդյալնելու հնարավորությունների շուրջ և ընդգծել դրա համար առկա մեծ ներուժը։
Նշելով, որ մեր երկիրն ունի կայացած բանկային ու ֆինանսական համակարգ՝ նախագահ Սարգսյանը խոսել է Հայաստանը ֆինանսական կենտրոն դարձնելու գաղափարի և այն իրագործելու հնարավորությունների մասին, ինչը թույլ կտա ոչ միայն երկիրը դարձնել ավելի գրավիչ, այլև՝ ավելի որակյալ ու արդյունավետ ծառայություններ մատուցել։

Армен Саркисян и Кристин Лагард обменялись мнениями о расширении сотрудничества
Президент Армении Армен Саркисян в рамках проводимого в столице Казахстана Нур-Султане 12-го Астанинского экономического форума сегодня встретился с директором-распорядителем Международного валютного фонда (МВФ) Кристин Лагард, сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент Армен Саркисян высоко оценил сотрудничество Армении с этой международной финансовой структурой.
Собеседники обменялись мыслями вокруг возможностей расширения сотрудничества и подчеркнули существующий для этого огромный потенциал.
Отметив, что Армения имеет состоявшуюся банковскую и финансовую систему, президент Армен Саркисян рассказал об идее превращения Армении в финансовый центр и возможностях реализации этого, что позволит не только сделать страну более привлекательной, но и предоставлять более качественные и эффективные услуги.