Հայ-վրացական հարաբերությունները զարգացման մեծ ներուժ ունեն. Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ հետ
16/05/2019 17:33
Աշխատանքային այցով Ղազախստանի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Նուր-Սուլթանում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ, տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից։
Հայաստանի նախագահը և Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ, ընդգծել արդյունավետ համագործակցությունն առավել խորացնելու կարևորությունը։
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ փոխգործակցությունը բոլոր ոլորտներում՝ սկսած մշակույթից մինչև գիտություն, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, էներգետիկա, ենթակառուցվածքներ, զբոսաշրջություն, հսկայական ներուժ ունի, և ամեն ինչ պետք է անել, որպեսզի երկու բարեկամ երկրներն ավելի խորը և փոխշահավետ համագործակցություն ունենան:

Армяно-грузинские отношения имеют большой потенциал развития – Армен Саркисян встретился с премьером Грузии
16/05/2019 20:03
Находящийся с рабочим визитом в столице Казахстана Нур-Султане президент Армении Армен Саркисян сегодня встретился с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе, сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент Армении и премьер-министр Грузии обменялись мыслями вокруг текущей повестки армяно-грузинских отношений, подчеркнули важность углубления эффективного сотрудничества.
Собеседники выразили обоюдное мнение, что сотрудничество во всех областях – от культуры до науки, современных технологий, энергетики, инфраструктуры, туризма имеет огромный потенциал, и необходимо сделать все возможное, чтобы две дружественные страны имели более глубокое и взаимовыгодное сотрудничество.