Արցախի նախագահների՝ դատարան ժամանելուց հետո, ընդդեմ Քոչարյանի ազատ արձակման բողոքի ցույցի մասնակիցների թիվը մեծացավ (Լուսանկարներ)
16/05/2019 17:18
Արցախի նախագահների՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարան ներկայանալուց հետո, դատարանի բակում մեծանում է Ռոբերտ Քոչարյանի ազատ արձակման դեմ բողոքող քաղաքացիների թիվը։
Aysor.am-ի թղթակիցը դատարանի բակից տեղեկացնում է, որ իրավիճակը լարված է: Տեղում մեծ թվով ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացել:
Այս պահին նախագահները դատարանում պնդում են իրենց երաշխավորությունը՝ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ազատ արձակման դիմաց: Նրանցից յուրաքանչյուրը 500 հազարական դրամ գրավ են վճարելու։

После приезда в суд президентов Арцаха число участников акции против освобождения Кочаряна возросло
После приезда в суд общей юрисдикции Еревана действующего и бывшего президентов Республики Арцах – Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна – во дворе суда начало увеличиваться число граждан, протестующих против освобождения Роберта Кочаряна.
Как передает корреспондент Aysor.am с места события, ситуация напряженная. Перед зданием суда сконцентрированы большие силы полиции.
Президенты Арцаха Бако Саакян и Аркадий Гукасян вновь подтвердили в суде ходатайство об освобождении из-под ареста экс-президента Армении Роберта Кочаряна.
Действующий и бывший президенты Республики Арцах гарантировали, что в случае освобождения Роберт Кочарян проявит надлежащее поведение и не будет препятствовать следствию.