Չի բացառվում, որ այսօր Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ներկայանա դատարան. Դավիթ Բաբայան
Չի բացառվում, որ այսօր Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ներկայանա դատարան, չեմ կարող հստակ ասել, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը՝ անդրադառնալով ավելի վաղ մամուլում շրջանառվող այն լուրերին, որ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու երաշխավորությունը պնդելու համար Բակո Սահակյանը և ԱՀ նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանը կարող են ներկայանալ դատարան։
«Եթե կգա, կտեսնեք, թաքուն չենք պահելու։ Բայց միգուցե չի գալիս, չգիտեմ։ Այս պահի դրությամբ պարզ չէ, չեմ կարող ասել», - ասաց մեր զրուցակիցը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվող ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի քննության ժամանակ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամ, փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը դատարանում ընթերցեց Քոչարյանին կալանքից ազատելու վերաբերյալ Արցախի նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանի ու գործող նախագահ Բակո Սահակյանի երաշխավորական նամակը:

Не исключается, что президент Арцаха Бако Саакян сегодня придет в суд – Давид Бабаян
Не исключается, что действующий президент Республики Арцах Бако Саакян сегодня придет в суд, не могу сказать точно, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник информационного управления Аппарата президента Республики Арцах Давид Бабаян, обратившись к муссируемым в СМИ сведениям о том, что настоящий и бывший президенты Арцаха Бако Саакян и Аркадий Гукасян могут явиться в суд, чтобы ходатайствовать об изменении меры пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна.
«Если придет, увидите, не собираемся скрывать это. Но, возможно, не придет, не знаю. По состоянию на данный момент неясно, не могу сказать», - заявил Давид Бабаян.
Напомним, ранее адвокат Роберта Кочаряна Ованнес Худоян зачитал на предварительном судебном заседании по рассмотрению меры пресечения в отношении второго президента Армении ходатайство действующего и бывшего президентов Республики Арцах Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна об освобождения экс-президента Армении Роберта Кочаряна из-под ареста.