Մադուրոն Կարակասում հանդիպել է Շփման միջազգային խմբի ներկայացուցիչների հետ
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն առաջին անգամ հանդիպել է  Շփման միջազգային խմբի ներկայացուցիչների հետ և քննարկել ամերիկյան  պատժամիջոցները:
«Կարևոր հանդիպում Շփման միջազգային խմբի հետ, որն այցելել է Վենեսուելա: Ես նրանց հայտնեցի իմ պատրաստակամությունը՝ ներքին տարաձայնությունները կարգավորել երկխոսության ճանապարհով և քննարկեցի ամերիկյան կայսրության տնտեսական ագրեսիան մեր ժողովրդի դեմ»,- գրել է Մադուրոն Twitter-ում:
Վենեսուելայի նախագահի և Շփման միջազգային խմբի ներկայացուցիչների հանդիպումն անցկացվել է առաջին անգամ: Դրան մասնակցել են Գերմանիայի, Ֆրանսիայի, Իտալիայի, Պորտուգալիայի, Իսպանիայի, Նիդեռլանդների պատվիրակները:

Мадуро встретился с представителями международной контактной группы в Каракасе
Президент Венесуэлы впервые встретился с представителями международной контактной группы и обсудил с ними санкции США.
"Важная встреча с Международной контактной группой, посетившей Венесуэлу. Я выразил им готовность урегулировать внутренние разногласия путем диалога и обсудил экономическую агрессию американской империи против нашего народа", - написал Мадуро в твиттере.
Встреча президента Венесуэлы и представителей контактной группы прошла впервые. Участие в ней приняли посланники из Германии, Франции, Италии, Португалии, Испании, Нидерландов.